O nás » Zaujímavé články » Letné aktivity pre deti

Letné aktivity pre deti

hod

Pred nami sú dva mesiace prázdnin a naplniť tento voľný čas pri deťoch dá niekedy poriadne zabrať. Netreba však vymýšľať zložité aktivity, aby sme ich zabavili. Ak máte starých rodičov, ktorí sa vedia o deti postarať, je to obrovské plus. Zároveň im dokážu poskytnúť aj nové možnosti na hru, najmä ak za nimi budú deti cestovať „na dedinu“. No ak takúto možnosť nemáme, voľný čas dokáže spoľahlivo vyplniť aj denný tábor a pre tých odvážnejších aj tábor s nocľahom. My vám teraz ponúkame prehľad rôznych vonkajších aktivít, ktoré by ste mohli cez leto vyskúšať, či už na záhrade alebo pred domom.

1. Vonkajší Twister

twisterTúto hru všetci dobre poznáme, ale skúste jej obmenu a vybehnite niekam von. Ak máte v blízkosti domu ihrisko, postačí keď farebnými kriedami namaľujete kruhy na zem a hra sa môže začať. Ak si trúfate, existujú špeciálne spreje na trávnik (mali by to byť spreje, ktoré využívajú lesníci alebo geodeti a voči prírode sú neškodné). Deti sa zabavia a takýmto hravým spôsobom si aj zacvičia na čerstvom vzduchu.

2. Hod na cieľ

hodAk máte starú plachtu (dobre poslúži aj starý veľký igelit), nechajte deti nech do nich povystrihujú rôzne veľké geometrické tvary tak, aby sa do nich zmestila menšia lopta. Jednotlivé otvory môžete obodovať. Najlepšie je, ak plachtu natiahnete niekde medzi dva stromy a deti môžu triafať loptou do otvorov. Ten kto získa najväčší počet bodov vyhráva.

3. Prekážková dráha

drahaAk ste kreatívny, dokážete s pomocou rôznych predmetov vytvoriť zábavné a jednoduché prekážkové dráhy. Takýto prekážkový beh je vhodný pre všetky vekové kategórie, je vhodný na betón, trávu alebo piesok a môžete použiť akékoľvek pomôcky – vedrá, špagáty, rebrík, kruhy, lepiace pásky, rôzne plávajúce pomôcky, paličky, lopty, kruhy... Chce to len trošku času a zábava sa môže začať. Skúste priamo zapojiť deti – nech oni spravia prekážkovú dráhu vám a vy spravíte dráhu im.

4. Kriedy

kriedyPamätáte si ešte na maľovanie s kriedami? Je to úžasne jednoduchá aktivita a deti to majú radi. Stačí ak im kúpite balíček kried (dnes sa dajú zohnať rôzne veľkosti a farby, ak im to nakombinujete, bude to pre nich o to zaujímavejšie). S kriedami sa môžu hrať aj za domom, na záhrade, v parku... Všade kde je kúsok plochy, ktorú je možné pokresliť. Výhodou je, že dážď obrazy zmyje a oblečenie operie práčka.

5. Hľadanie pokladu

Ak máte v susedstve alebo na ihrisku viacero detí v približne rovnakom veku, skúste im spraviť dobrodružnú cestu za hľadím pokladu. Ten môže predstavovať akákoľvek maličkosť alebo aj chutne upečený koláč, či zmrzlinový stánok. Indície poschovávate na rôznych miestach, vymyslite úlohy alebo hádanky a ak deti všetky vyriešia, dostanú zaslúžené prekvapenie.

6. Stavanie hradov z piesku

Zábavou môže byť aj obyčajné pieskovisko, kde sa deti môžu pokúsiť postaviť najväčší a najkrajší hrad alebo najhlbšiu priekopu, či čokoľvek iné čo ich napadne.